Jak przygotować się do stworzenia strony internetowej?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zleceniem utworzenia własnej strony internetowej.

W tym artykule pragnę przedstawić Ci listę rzeczy, które są szczególnie istotne podczas tworzenia strony i będą wspomniane przez podwykonawcę przed wystąpieniem do współpracy. Poniższa lista została stworzona w oparciu o Nasze zdobyte doświadczenia i pomoże Ci zrozumieć podstawowe zagadnienia niezbędne do prowadzenia witryny internetowej.

 

  • HOSTING I DOMENA

Hosting, czyli w skrócie miejsce na serwerze gdzie możemy stworzyć Twoja nową stronę internetową. Hosting standardowo wykupuje się na okres jednego roku. Jeśli nie masz doświadczenia i wiedzy to nie przejmuj się – zostaw Nam to, a my wybierzemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Następnie przedstawimy Ci wybranaą firmę i poczekamy na Twoją akceptacje. Wspieramy Cię w całym procesie.

 

Domena, czyli nazwa Twojej strony – powinna być prosta do wpisania a także do wymawiania. Przydatne jest to wtedy, gdy chcemy telefonicznie przekazać adres Naszej strony. Warto dowiedzieć się na tym etapie czy wybrana przez Nas nazwa domeny jest jeszcze dostępna. Możesz to zrobić przechodząc na https://www.lh.pl/ i wpisując w pole “wpisz nazwę szukanej domeny..” swoją wybraną nazwę. Strona wskaże nam czy domena jest wolna czy zajęta.

 

  • STRUKTURA

Jedna z najważniejszych rzeczy które możesz zrobić jest wzięcie kartki papieru, zwizualizowanie i zanotowanie tego, jaki cel ma spełniać twoja witryna oraz co powinno się na niej znaleźć. Możesz również zastanowić się nad elementami menu, które byłyby dla Ciebie istotne. Jeśli podobają Ci się jakieś strony to zbierz ich listę. Dzięki temu możemy wspólnie zastanowić się czy dane rozwiązania sprawdzą się na z twojej witrynie. Oczywiście szukanie inspiracji dla Twojej strony nie oznacza kopiowania.

 

  • ZDJĘCIA

Kolejna rzeczą jest przygotowanie odpowiednich własnych zdjęć lub prośba do agencji odnośnie wykupienia odpowiednich zdjęć płatnych lub użycia któryś z ograniczonej bazy bezpłatnych zdjęć.

Płatne zdjęcia które możesz podejrzeć dostępne są na serwisie Fotolia. Link do serwisu: https://pl.fotolia.com/Member/Login

Bezpłatny bank zdjęć który mogę Ci polecić to Pixabay: https://pixabay.com

Jeśli zdecydujesz się na zdjęcia z banku zdjęć – tak zwane “stockowe” to możesz wybrać w ten sposób zdjęcia które Cię interesują i zapisać odpowiednie linki, by przedstawić agencji propozycje, jakich zdjęć powinny szukać na serwisach.

 

  • TEKSTY

Przy przygotowaniu strony ważne są teksty. Jeśli czujesz się na siłach i Twoja strona jest wizytówką to zalecam Ci własnoręczne przygotowanie tekstów i wysłaniu ich do agencji.

Masz również możliwość zlecenia Nam przygotowania tekstów. Należy się jednak liczyć w tym przypadku z dodatkową opłatą za każde 1000 znaków specjalnych – przy Tworzeniu takich tekstów bierze udział profesjonalna agencja copywriterska.

 

  • PROWADZENIE STRONY

Ostatnim istotnym czynnikiem na który powinienem zwrócić uwagę jako nowy właściciel strony internetowej jest jej administracja.

Jeśli będziesz chciał coś zmienić na stronie to ważna jest wiedza jak to zrobić. W tym celu przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie darmowe szkolenie z zakresu obsługi panelu administracyjnego i pokazujemy jak wprowadzać zmiany na Twojej stronie.

Musisz również zastanowić się czy chcesz samodzielnie aktualizować witrynę i dbać o jej bezpieczeństwo oraz kopie zapasowe, czy zostawić to specjalistom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o