Jak zmienić płatności PrePaid na PostPaid na Facebooku?

Jak zmienić płatności PrePaid na PostPaid na Facebooku? W tym artykule wyjaśnię kwestię, jak zrobiliśmy to w firmie i po co były nam płatności PostPaid.

 

Na początku najważniejszy temat: Czym są płatności PrePaid oraz PostPaid na Facebooku?

Płatności PrePaid pozwalają najpierw zasilić konto o określoną kwotę, a następnie wykorzystać ją do celów reklamowych. Płatności PostPaid natomiast działają w ten sposób, że ustalasz budżet, po przekroczeniu którego opłata za wyświetlanie reklam zostanie naliczona.

 

Przy płatnościach PrePaid mamy taki plus, że najpierw zasilamy nasze konto reklamowe, a następnie z przesłanej kwoty (kwotę można przesłać szybkim przelewem lub podać dane karty) możemy opłacać nasze reklamy. Mamy większą kontrolę nad budżetem, czyli Facebook pobierze tylko tyle ile jest przelane na konto (+- kilka zł). Wszystko byłoby Ok, tylko jedynym minusem w takim rozwiązaniu jest wystawianie FV. W każdym dniu zostanie wystawiona FV o taką kwotę, jaka została wykorzystana do pokazania reklam. Czyli w miesiącu, jeśli codziennie reklamujemy się na FB, to wtedy mamy 30 dodatkowych faktur dla ksiegowej (!).

 

Możliwością wyjścia z naliczania faktur codziennie jest zmiana konta reklamowego na płatności PostPaid, gdzie ustawiamy jednorazowy limit, po przekroczeniu którego Facebook będzie pobierał kwotę z podpiętej karty lub innego sposobu płatności. W ten sposób w miesiącu możemy mieć kilka faktur dla księgowej.

 

Jak zmienić płatności PrePaid na PostPaid na Facebooku?

Jesteśmy świeżo po rozmowie z przedstawicielem pomocy Facebooka. Wygląda to tak, że jeśli na początku wybraliśmy jeden sposób rozliczenia (PrePaid lub PostPaid), to w przyszłości nie ma możliwości jego zmiany na koncie reklamowym. Pozostaje Nam jedynie utworzyć drugie konto z płatnościami PostPaid i dokonać Eksportu / Importu kampanii oraz reklam z jednego konta na drugie.

 

Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie całej procedury – możesz napisać do nas na [email protected].

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o